15.03.2001 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda odmítla další návrh zákona o myslivosti

Poslanecký návrh zákona o myslivosti, který předložili poslanci ODS Stanislav Němec a Miloslav Kučera a KDU ČSL Libor Ambrozek a VlastaParkanová, zamítla na svém včerejším jednání vláda. Ministři soudí, že návrh příliš zdůrazňuje loveckou složku myslivosti, zatímco by se měl zabývat hlavně myslivostí jako společensky prospěšnou činností.

K jednání o mysliveckém zákonu by se měla Poslanecká sněmovna dostat již koncem tohoto měsíce. Kromě poslaneckého návrhu se budou poslanci zabývat také návrh vypracovaný Českomoravskou mysliveckou jednotou, který vláda rovněž odmítla. Tomuto návrhu vytkla zdůrazňování práv uživatelů honiteb nad právy majitelů pozemků v nich zahrnutých. Zejména ministr životního prostředí Miloš Kužvart nesouhlasil s tím, že do seznamu lovné zvěře zákon zahrnul i druhy celoročně chráněné. Na dalším návrhu zákona pracuje MZe.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down