29.01.2018 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda příští týden vyhodnotí čerpání evropských fondů

Vláda bude příští středu vyhodnocovat čerpání evropských fondů. Ministři mají zhodnotit, které programy se špatně čerpají, řekl dnes novinářům premiér v demisi Andrej Babiš před odletem do Bruselu, kde během dneška absolvuje sérii jednání se zástupci Evropské komise. Při jednáních chce mluvit i o novém způsobu nastavení unijních fondů a o větší flexibilitě při rozdělování evropských prostředků na národní úrovni. V rámci jednání o unijním rozpočtu podle něj musí být kladen důraz na investice.

"Domluvili jsme se, že 7. února budeme v rámci vlády zase vyhodnocovat čerpání evropských fondů," uvedl Babiš. Ministři podle něj mají říct, které programy se čerpají špatně nebo vůbec ne a měly by se změnit. V tiskové zprávě Úřadu vlády uvedl, že je čerpání nutné věnovat velkou pozornost, protože Česko v něm dlouhodobě zaostává. Vláda by měla své priority po roce 2020 shrnout v národní strategii, kterou by měla poprvé projednat koncem roku.

Babiš chce docílit toho, aby Česko mělo větší možnost ovlivňovat užití nevyčerpaných peněz, případně je přelévat ze špatně nastavených programů do těch, kde peníze nezbývají. Chce proto v Bruselu mluvit o úpravě nastavení evropských fondů. Národní státy by podle něj také měly mít větší slovo při rozdělování peněz mezi jednotlivé dotační programy, protože umějí lépe posoudit, kde jsou peníze potřeba. "Budeme usilovat o to, abychom měli větší kompetenci," řekl Babiš.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down