12.11.2013 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda projedná národní dotace

Národní zemědělské dotační programy by měly v příštím roce vzrůst z letošních zhruba 1,3 miliardy na 1,5 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu, kterým se na své středeční schůzce bude zabývat vláda v demisi. Národní dotační programy představují jen velmi malou část celkových agrárních podpor.

Největší část národních dotací v posledních letech směřuje na takzvaný nákazový fond pro chovatele hospodářských zvířat. V rámci národních programů jsou podporováni například také zpracovatelé, včelaři či ovocnáři. Národní dotace směřují také k rybníkářům či do státních hřebčínů.
Resort ministerstva zemědělství by si v příštím roce měl meziročně oproti letošnímu roku přilepšit zhruba o sedm miliard Kč na 53,6 miliardy Kč, především v důsledku zvýšení dotací z Evropské unie. Vyplývá to z údajů, které MZe prezentovalo začátkem října. Evropské dotace českým zemědělcům, potravinářům, vodohospodářům či lesníkům mají v roce 2014 vzrůst z necelých 32 miliard Kč vzrůst na více než 38 miliard Kč.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down