10.04.2001 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila 85 miliónů na opatření proti SLAK

Vláda včera schválila přidělení částky 85 miliónů korun na financování mimořádných veterinárních opatření proti zavlečení slintavky a kulhavky do ČR. Potvrdil to její mluvčí Libor Rouček. O 70 miliónů korun se posílí kapitola MZe a po pěti miliónech korun dostanou ministerstva vnitra, dopravy a spojů a financí.

Podle informací, které Agrowebu poskytlo tikové oddělení MZe, ministři zemědělství a vnitra Jan Fencl a Stanislav Gross předložili vládě návrh na zvýšení částky na prevenci před nákazou o 90 až 100 miliónů korun. Návrh počítal nejméně s 58 milióny korun na materiálové výdaje, 18 milióny korun na služby a 14 milióny korun na mzdové náklady. Vláda již 14. března pro Státní veterinární správu na tyto účely vyčlenila deset miliónů Kč. Mimořádná veterinární opatření vstoupila v platnost 13. března a Ústřední nákazová komise je s určitými změnami naposledy prodloužila minulý týden na dobu neurčitou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down