15.10.2002 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila další pomoc

Vláda včera schválila uvolnění 600 miliónů korun na pomoc zemědělcům a potravinářům postiženým srpnovými povodněmi. Peníze by měly být podle metodiky odškodňování použity na nenávratné finanční výpomoci. Z rozpočtu Pozemkového fondu půjde z výše uvedené částky 500 miliónů korun, 100 miliónů korun z kapitoly MZe. Uvedla to jeho mluvčí vlády Anna Stárková

Kabinet také vyslovil souhlas s převodem 248 miliónů korun na financování pozemkových úprav pozemkovými úřady. Ty mohou žádat o peníze na pozemkové úpravy z programu předvstupní pomoci EU Sapard. Podle pravidel Sapardu se však dotace vyplácí až po uskutečnění projektu, na který tedy musí mít žadatel potřebné zdroje. MZe použije peníze z rezervního fondu a z položky na spolufinancování Sapardu v tomto roce. O souhlas s opatřením resort žádá ještě rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny.
Vláda dnes přerušila projednávání strategie vytváření
administrativních kapacit, které jsou potřebné k vyřizování
žádostí o podporu ze strukturálních fondů EU po vstupu České republiky do Evropské unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down