02.03.2009 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila národní geoportál

Vláda schválila návrh novely zákona o právu na informace o životním prostředí, která umožní vznik Národního geoportálu, lidé na něm naleznou veškerá prostorová data o území České republiky. Informovala o tom mluvčí ministerstva životního prostředí Jarmila Krebsová.

připomněla, že prostorová data jsou nejčastěji prezentovaná v podobě map. Zároveň bude webový portál součástí širší evropské sítě o prostorových informacích. 
Nová norma má také sjednotit pravidla pro zveřejňování prostorových dat, dosud je totiž každý úřad vydává podle vlastních podmínek.Prostřednictvím geoportálu budou úřady data za předem stanovených podmínek poskytovat veřejným i soukromým subjektům, využívání prostorových dat bude upraveno licencemi. 
Kabinet dnes z agendy ministerstva životního prostředí schválil ještě novelu zákona o prevenci závažných havárií. Ministerstvo navrhuje rozšířit normu o formulaci o udržování příslušných vzdáleností mezi objekty nebo zařízeními, na které se vztahuje zákon a obytnými oblastmi. Pokud novelu schválí sněmovna, změní se také způsob a podávání hlášení o závažných haváriích a pravidla zveřejňování informací o schválené bezpečnostní dokumentaci, vnějším havarijním plánu, nebo jejich aktualizací veřejnosti. Novela také navrhuje pokuty za neplnění zákona.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down