Vláda schválila návrh na zrušení zákona o zemědělských skladních listech

 Vláda schválila návrh na zrušení zákona o zemědělských skladních listech z roku 2000. Na twitteru o tom informoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Podle něj rozhodnutí odpovídá slibu z programového prohlášení, že kabinet bude rušit zbytečné povinnosti. O zrušení zákona bude muset rozhodnout Parlament.

"V programovém prohlášení jsme slíbili, že zrušíme povinnosti, razítka i zákony, které jsou v českém právu zbytečné. Dnes vláda schválila můj návrh na zrušení zákona o zemědělských skladních listech, který byl naposledy použitý před 14 lety," uvedl Nekula. Programové prohlášení vlády uvádí, že kabinet zruší zbytečné povinnosti v českém právním řádu, které už nemají smysl, a že se v první řadě zaměří na zjednodušení povinností pro malé a střední podniky. Zákon o zemědělských skladních listech upravoval podmínky vydávání těchto listů ke zboží uloženému ve veřejných skladech. List vystavoval provozovatel skladu proti přijetí příslušných plodin a držitelé mohli těmito listy ručit za bankovní úvěry. Podle vlády se tato forma cenného papíru v praxi využívala jen krátce v první dekádě 21. století.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down