31.08.2000 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila návrh zákona o odpadech

Návrh zákona o odpadech ve středu schválila vláda. Cílem nové normy je stanovení a dodržování pravidel pro nakládání s odpady, které se bude blížit poměrům v Evropské unii. "Podporu má využívání odpadů před jejich pouhým odstraňováním," prohlásil mluvčí vlády Libor Rouček.

Zákon se vztahuje na všechny druhy odpadů kromě těch, pro které platí zvláštní zákony, a zpřísňuje povinnosti při nakládání s nebezpečnými odpady. Ohlašovací povinnost rozšiřuje o podrobnější sledování vybraných druhů odpadů, na zařízení k nakládání s odpady a zařízení a látky s obsahem polychlorovaných bifenylů (PCB).
Zavádí rovněž plán odpadového hospodářství a upravuje povinnost vést evidenci odpadů a ohlašovat nakládání s odpady příslušnému správnímu orgánu. Nová právní norma má nahradit předchozí zákon o odpadech, který podle odborníků trpěl závažnými nedostatky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down