20.06.2001 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila podpůrný program MZe Test

Vláda dnes schválila nový podpůrný program MZe s názvem Test, na který resort vyčlenil 60 miliónů korun. Peníze ministerstvo získá přerozdělením financí na podpůrné programy agropotravinářského komplexu. Uvedl to mluvčí vlády Libor Rouček.

Nový program, který ještě musí projednat Poslanecká sněmovna, by měl formou nenávratných investičních dotací podpořit zemědělské prvovýrobce a zpracovatelské podniky, fyzické i právnické osoby se státní účastí nejvýše 25 procent. Dotace mají být určeny na financování projektů, které již žadatel připravil a dokončí je nejpozději do 10. listopadu. Program Test zahrnuje tři podpory. Podpora investic ke zlepšení chovu hospodářských zvířat směřuje ke zvýšení hygienické úrovně v chovu skotu a prasat, zejména prasnic. Jde především o rekonstrukci a modernizaci zemědělských podniků tak, aby odpovídaly současným doporučením pro chov hospodářských zvířat. Podpora rekonstrukcí a výstavby skladovacích kapacit pro vedlejší produkty živočišné výroby má zmírnit znečištění, které způsobují dusičnany ze zemědělské výroby, a zabránit dalšímu znečišťování vod. Proto se stát bude finančně podílet na budování a obnově jímek na kejdu a pevných hnojišť. Podpora zavádění jednotné klasifikace jatečně opracovaných těl SEUROP si klade za cíl usnadnit zavádění evropských standardů kvality v ČR. Opatření by mělo vést k zařazení většího počtu podniků do seznamu firem pro export do EU. Dotace se budou poskytovat do 50 procent prokázaných výdajů na pořízení investice, nejvýše však pět miliónů korun. Pouze v případě klasifikace SEUROP je maximální hranice nižší a činí 500 tisíc korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down