06.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila program aplikovaného výzkumu ministerstva zemědělství Země II

Vláda minulý týden schválila program aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství Země II na roky 2024 až 2032. Výdaje na program budou zhruba 9,2 miliardy Kč. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Výzkum se má zaměřit na takzvané chytré zemědělství, globální změny nebo bioekonomiku.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula uvedl, že podpora se zaměřuje na praktické uplatnění a komerční využití výzkumu. "Navazuje na dosavadní program Země na období 2017 až 2025. Dnes schválený program se nepřekrývá s ostatními programy a budeme ho realizovat formou veřejných soutěží ve výzkumu, vývoji a inovacích," doplnil.

Výzkum se zaměří na 11 témat – půdu, vodu, biodiverzitu, lesnictví, rostlinnou produkci, rostlinolékařství, živočišnou produkci, veterinární medicínu, produkci potravin, zemědělskou techniku nebo lesnickou a zemědělskou ekonomiku a politiku.

Ministerstvo uvedlo, že výzkumný program vznikl ve spolupráci resortu s vědci z České akademie zemědělských věd a s dalšími odborníky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down