09.05.2001 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila věcné záměry zákonů o myslivosti a rybářství

Vláda na svém dnešním zasedání schválila věcné záměry mysliveckého zákona a zákona o rybářství. V průběhu jednání kabinetu o tom informoval jeho mluvčí Libor Rouček.

Základním cílem věcného záměru zákona, který vypracovalo ministerstvo zemědělství, je podle Roučka deklarace myslivosti jako tradičního obhospodařování volně žijících živočichů. Z toho vyplývá regulace početních stavů zvěře, která by udržovala v rovnováze přírodní prostředí a volně žijící živočichy. Kromě pojmů a náležitostí spojených s honitbou záměr obsahuje ochranu myslivosti, podmínky lovu a chovu zvěře, stanoví náhrady škod způsobených zvěří, na zvěři a při výkonu mysliveckého práva. Součástí návrhu jsou i správní delikty a sankce.
Věcný záměr zákona o rybářství a rybolovu je novou souhrnnou úpravou českého práva v této oblasti od roku 1963. Reaguje na současnou legislativu Evropské unie, i když výkon rybářství v tuzemských vodách je ponechán v kompetenci národní legislativy. Návrh věcně upravuje chov, zušlechťování, ochranu, lov a přivlastňování ryb a jiných vodních organismů a to výhradně v povrchových vodách. Zabývá se i vztahy, které vznikají při provozování rybářství a při ochraně rybích produktů, ryb a jejich životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down