22.07.2004 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda souhlasí s přesunem milionů korun v rámci kapitoly Mze ČR

Vláda včera odsouhlasila přesun 138 milionů korun v rámci kapitoly Ministerstva zemědělství na programy podporující vodní hospodářství. Na neinvestiční a kapitálové výdaje má přejít dalších 149 milionů korun. Návrh přesunů vláda předloží rozpočtovému výboru Poslanecké sněmovny.

Ministerstvo zemědělství v rámci své kapitoly přesune zhruba 138 milionů korun na programy podporující vodní hospodářství. Dalších 149 milionů korun chce přidat na neinvestiční a kapitálové výdaje. Peníze mají jít převážně z Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Návrh přesunů dnes schválila vláda, která ho předloží rozpočtovému výboru Poslanecké sněmovny.
Z částky 138 milionů korun se 50 milionů věnuje na výstavbu a obnovu vodovodů a úpraven vod. Po navýšení vyjde celková částka pro tyto účely na 422,5 milionu korun. K částce 360 milionů korun má resort v úmyslu přidat dalších asi 76 milionů korun na program rekonstrukce a odbahnění rybníků. Zbývajících 12 milionů korun má dostat Zemědělská vodohospodářská správa kvůli zvýšení DPH u stavebních prací z pěti na 19 procent.
Podle údajů Ministerstva zemědělství chybí jeho resortu na neinvestiční a kapitálové výdaje celkem 148,9 milionů korun. Zdůvodňuje to tím, že se vstupem do EU roste potřeba peněz na kontrolní činnost, vzdělávání či služební cesty do Bruselu. Je také třeba dořešit registry nezbytné pro poskytování podpor. Chybějící finanční prostředky ve výši asi 140 milionů korun chce na tyto účely ministerstvo převést z PGRLF a zbytek z některých dalších položek své kapitoly.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down