Velká Británie se dnes po Lucembursku stala předsedajícím státem Evropské unie. Pro půl roku své vlády si dala tři priority, a to roli unie ve světě, ekonomickou reformu a sociální spravedlnost a bezpečnost a stabilitu. V rámci posílení role unie ve světě jde Britům hlavně o pokrok v jednání WTO (agentura z Doha) a o boj proti globální chudobě, zejména v zemích Afriky. Dalším cílem je pokročit ve snaze o předcházení změnám klimatu omezením emisí, budování vztahů s Ruskem a Ukrajinou a dosažení stability a míru na Blízkém východě.
Mezi globální cíle řadí Velká Británie i schválení reformy cukerního režimu, která úzce souvisí se světovým obchodem a s přístupem chudých států na trhy unie.
V prioritě zaměřené na ekonomickou reformu a sociální spravedlnost se Britové chtějí pokusit zlepšit legislativu unie, docílit otevření volného obchodu se službami na jednotném trhu EU. Dalším cílem je pokrok v diskusi o chemické směrnici (REACH) a posílení konkrétní spolupráce s USA.
Do poslední priority patří snaha posílit boj proti terorismu, pokračování v plánovaném rozšiřování EU a vyřešení budoucího financování EU.