Vlastníci nestátních lesů založili obchodní firmu, aby posílili na trhu dřeva

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů, které hospodaří na 21 procentech tuzemských lesů, založilo v lednu firmu SVOL obchodní, zajišťovat by jim měla výhodnější prodej dřeva. Sdružení svým členům už společný obchod nabízelo, ale jen formou vyjednání množstevních bonusů u odběratelů.

Nová firma však bude surovinu od členů sdružení vykupovat a ponese běžné podnikatelské riziko, uvedl web Seznam Zprávy. Společnost s ručením omezeným SVOL obchodní bude mít šest zaměstnanců. Ročně by měla prodávat stovky tisíc metrů krychlových dřeva dřevozpracujícím podnikům, pilám, papírnám a jiným odběratelům. Dřevo bude prodávat rovnou z lesa, bez uskladnění v meziskladech a deponiích. Firma také plánuje vývoz kulatiny do zahraničí. Principem je podle zástupců společnosti akumulovat větší množství dřeva a lesnických produktů a uvést je na trh pod jedním jménem a identifikačním číslem. Nepředpokládají, že by nová obchodní společnost mohla být protivahou Lesů ČR, které zobchodují ročně čtyři až šest milionů metrů krychlových dřeva. Ambicí je zvýšit roli nestátních vlastníků lesů na trhu. Loni společně přes sdružení obchodovalo 135 ze 720 přímých členů SVOL (Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR), zobchodovalo se 530 000 metrů.* 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down