27.05.2002 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vlastníci Prazdroje jednají v USA o koupi pivovaru Miller

Jihoafrická pivovarnická skupina SAB by během několika dnů měla oznámit koupi druhého největšího amerického pivovaru Miller. Tím chce doplnit svůj sortiment, vylepšit image převzetím světoznámé značky a expandovat na rozvinuté trhy. Uvedl to deník Mladá fronta DNES

Završila by se tak jednání s dosavadním vlastníkem Milleru, jímž je tabákový a potravinářský koncern Philip Morris. Koupě Milleru by znamenala jednu z největších fúzí v pivovarnickém průmyslu. Podle dosavadních zpráv by by Afričané měli zaplatit pět miliard dolarů. Významného a o poznání většího bratra by tak dostal Plzeňský Prazdroj, který již do skupiny jihoafrických pivovarů patří déle než dva roky. Celá skupina spolu s Millerem by se stala druhým největším výrobcem piva na světě po americkém Anheuser Busch.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down