31.03.2008 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vodka Absolut firmě Pernod Ricard

Francouzská nápojová skupina Pernod Ricard zvítězila v aukci na koupi největšího švédského výrobce alkoholických nápojů Vin & Sprit, který mimo jiné vlastní jednu z největších a nejrychleji rostoucích značek lihoviny na světě vodku Absolut.

Nový majitel, skupina Pernod Ricard, která vlastní také Karlovarskou Becherovku, sdělil, že zaplatí za švédský státní podnik 5,63 miliardy eur (142 miliard korun). Švédská vláda výsledek soutěže potvrdila a dodala, že Pernod zachová firmu a její výrobu ve Švédsku.
Absolut je čtvrtým nejprodávanějším alkoholickým nápojem světa po vodce Smirnoff od britské společnosti Diageo, rumu Bacardi a whisky Johnnie Walker. Loni se vodky Absolut prodalo ve světě přes 128 milionů lahví, z toho polovina na americkém trhu.
Pernod chtěl doplnit své portfolio značek o přední světovou značku vodky, a jednal proto také s ruskými úřady o koupi práv na vodku Stoličnaja, kterou již distribuuje mimo Rusko. Po převzetí Vin & Sprit bude dohoda o distribuci vodky Stoličnaja zrušena, uvedla firma.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down