14.04.2009 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vrátili vejce bez identifikace

Inspektoři státního veterinárního dozoru v logistických centrech sítě Lidl dne 7. dubna zjistili, že balený výrobek „10 vařených barvených vajec“, je bez identifikačního označení výrobce. Samozřejmě nešlo o jedno balení, ale o celou zásilku, uvedl to tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben s tím, že SVS vrátila zásilku zpět německému výrobci.

Německému výrobci se podle Dubna vrací celkem 28 062 kusů balení po deseti barvených vejcích. Ten, kdo hodlal uvést do oběhu správně neoznačená vejce, to je v tomto případě bez identifikačního označení výrobce, musí počítat s pokutou, zřejmě přes sto tisíc korun, sdělil mluvčí. Předpisové označování potravin živočišného původu není formalitou, v tomto konkrétním případě šlo o porušení nařízení Rady a Parlamentu 853/2004/ES (článek 5, odst. 1, písmeno b)). Správné označení je totiž podmínkou nezbytnou pro případné dohledání konkrétního původu výrobku, vyskytl-li by se nějaký problém, dodal. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down