Vstoupil v platnost protikuřácký zákon, který upravuje i předpisy prodeje alkoholu

Ode dneška platí absolutní zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin a dalších veřejných prostorách. Vstupuje v platnost protikuřácký zákon. Kromě kouření ale upravuje například i předpisy pro prodej alkoholu.

Norma má zavést zákaz kouření nově i na nekrytých částech zastávek hromadné dopravy a zákaz užívání elektronických cigaret v nemocnicích, školách či nákupních centrech. Tyto cigarety budou povoleny naopak v kavárnách, barech i restauracích. Výjimku ze zákazu kouření budou mít i vodní dýmky.

Vedle kouření zákon nově upravuje prodej alkoholu. Už dřívější legislativa třeba zakazuje, prodávat alkohol lidem zjevně podnapilým nebo zdrogovaným. Nově má ale prodejce povinnost takového člověka vyzvat, aby z provozovny odešel, a dotyčný musí výzvu poslechnout.

Skupina 20 senátorů však chce prosadit u Ústavního soudu zrušení části protikuřáckého zákona. Kritizují úplný zákaz kouření, zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků na akcích pro děti nebo zákaz prodeje alkoholu z automatů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *