21.05.2004 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vstup Česka do Evropské unie se v cenách potravin zatím příliš neodráží

Vstup Česka do Evropské unie se do cen potravin výrazně nepromítl ani ve třetím týdnu po této události. Levnější bylo vepřové maso, mouka, lahvové pivo a vajíčka. Zlevnily také papriky, rajčata, brambory a mrkev. Jen mírně dražší byly pomeranče, rýže, kuřata, chléb, pečivo a hovězí maso a opět zdražilo víno. Výraznější zdražení se projevilo u banánů kvůli vyšším celním sazbám. Vyplývá to z pravidelného šetření Českého statistického úřadu.

Mezi jednotlivými kraji se v cenách potravin projevují rozdíly, například u banánů. Kilogram banánů se v celorepublikovém průměru prodával za 32,21 Kč, což představuje zdražení proti minulému týdnu o 12 procent. Výjimkou je Liberecký kraj, kde je ale obchodníci v tomto týdnu nabízeli za stejnou cenu jako před týdnem. Více zaplatili spotřebitelé v Moravskoslezském kraji, kde se cena banánů zvedla o 17,7 procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down