19.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vstupné na agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích mírně zdraží

Vstupné na agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích letos zdraží o dvacetikorunu na 200 Kč. Lístky koupené on-line zdraží o desetikorunu, meziročně výhodnější bude rodinné vstupné. Na výstavě chtějí pořadatelé zdůraznit význam zemědělců pro krajinu. Za loňský rok skončí budějovické výstaviště v mírném zisku. Do budoucna plánuje nový vstup s parkovištěm i dva nové pavilony. Uvedli to zástupci firmy.

Základní vstupné na výstavu zdraží o dvacetikorunu, při koupi on-line pak o desetikorunu na 160 Kč. "Na ceny jsme sáhnout museli, tři roky se neměnily. Cílem je dál navýšit procento návštěvníků při nakupování vstupenek on-line," řekl předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin. Loni se na živitelku prodalo 15 procent lístků digitálně, řekl místopředseda představenstva Zdeněk Volf. Agrosalon Země živitelka je největší akcí, kterou výstaviště pořádá. Loni ho navštívilo 97.500 lidí. Letos potrvá od od 25. do 30. srpna. "Zájem evidujeme poměrně značný. Těší nás, že máme i požadavky nových vystavovatelů a velkých společností, které budou na agrosalonu poprvé," řekl Severin. Areál je už teď díky poptávce obsazený zhruba z poloviny. Do začátku agrosalonu předělá firma pavilony R1, R2 a R3. Organizátoři chtějí při výstavě zdůraznit, jak čeští zemědělci, rybáři i lesáci pečují o krajinu. Připomenou i kvalitu českých potravin. Při agrosalonu otevřelo loni výstaviště zmodernizovaný pavilon Z s kapacitou až 1000 lidí. Šlo o největší investici firmy za poslední desetiletí, s dalšími menšími dosáhly loňské investiční výdaje 200 milionů Kč. Národní zemědělské muzeum loni ohlásilo, že postaví v areálu dvě budovy. Náklady budou 460 milionů Kč, hotovo má být do roku 2025. Budějovické výstaviště dál počítá s plány, jež zveřejnilo před několika lety. Zahrnují novou vstupní bránu s parkovištěm nebo dva nové pavilony, jež by měly sloužit třeba chovatelům skotu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down