Vůz bez chlazení převážel za vedra desítky kilogramů masa, částečně prošlého

Vůz bez chlazení převážel za tropických teplot desítky kilogramů masa či masných polotovarů na dálnici u Vyškova. Část potravin byla také prošlá nebo s nejasným původem. Státní veterinární správa (SVS) proto nařídila znehodnotit celkem 80 kilogramů potravin živočišného původu, které auto vezlo. Původně směřovaly na hudební festival v Ostravě-Vítkovicích. Správa o tom informovala v tiskové zprávě.

Veterináři kontrolovali auto spolu s policií na odpočívadle na D46. "V teplém letním dni, kdy teplota vzduchu dosahovala 34 stupňů Celsia, bylo v kontrolovaném automobilu bez možnosti, zajistit aktivní chlazení, přepravováno původně mražené drůbeží a vepřové maso, masné polotovary a chlazené masné výrobky. Maso již částečně jevilo smyslové změny," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček. Část zásilky podle veterinářů také nebyla označena. Další část balení masa nesla etikety s už prošlým datem použitelnosti. Provozovatel rovněž nebyl schopen jednoznačně prokázat původ živočišných produktů. "Proto veterinární inspektoři zásilku znehodnotili obarvením a přepravce ji musel nechat zlikvidovat v asanačním podniku. S kontrolovaným subjektem povede SVS správní řízení za porušení zákona o potravinách. Za přestupek lze provozovateli uložit pokutu až do výše 50 milionů korun," sdělil mluvčí. Za nevyhovujících podmínek byly v autě přepravovány také produkty rostlinného původu. Na místo proto podle SVS dorazily i inspektorky Státní zemědělské potravinářské inspekce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down