17.07.2015 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výběr spotřební daně z lihu je nejvyšší za pět let, uvedli celníci

Výběr spotřební daně z lihu činil za první pololetí 3,68 miliardy korun. To je meziroční nárůst zhruba o 170 milionů korun a zároveň nejvyšší výběr v prvním pololetí za posledních pět let. V tiskové zprávě o tom informovalo Generální ředitelství cel. Za celý letošní rok by měl stát na spotřební dani z lihu vybrat 6,5 miliardy korun.

Příjmy ze spotřební daně z tabákových výrobků podle celníků činily za první pololetí 23,34 miliardy korun, což je meziročně o 4,2 miliardy korun méně. "Příjmy ze spotřební daně z tabákových výrobků v prvním pololetí letošního roku ovlivnilo nově zavedené pevné datum tříměsíčního doprodeje cigaret, které narovnalo podmínky na trhu v případě zvyšování sazeb u cigaret," uvedlo Generální ředitelství cel.
Za celý letošní rok by se na dani z tabákových výrobků mělo podle odhadu vybrat 47 miliard korun. Podle úřadu bude ovšem na základě současného vývoje uvedená částka překročena.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down