25.01.2005 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výběrová řízení vypsaná v prosinci Lesy ČR pokračují

Výběrová řízení, která státní podnik Lesy ČR vypsal loni v prosinci, se nadále konají. Nařízení antimonopolního úřadu, aby lesy neomezovaly činnost svých smluvních partnerů, se podle mluvčího podnioku Lubomíra Šálka těchto soutěží netýká. Tendry vypsané v prosinci se týkají prací na 12 procentech státních lesů, kde lesnickým firmám původní smlouvy k poslednímu prosinci skončily.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) minulý týden Lesům ČR zakázal jakkoliv omezovat či znemožňovat výkon podnikatelské činnosti jejich smluvních partnerů. Verdikt se týká smluv na 72 procent plochy státních lesů, které Lesy ČR v polovině ledna označily za neplatné. Po tomto kroku se mezi lesnickými firmami a odbory zvedla bouře nevole, která vrcholila úterní demonstrací před ministerstvem zemědělství. Antimonopolní úřad současně Lesům uložil, aby bez předchozího projednání s ním neuzavíraly nové smlouvy na provádění pěstebních činností a prodejů i nákupů dříví.
"Než uzavřeme nové smlouvy na základě tendrů vyhlášených v prosinci, budeme k nim muset mít stanovisko ÚOHS," řekl Šálek. Lesy ČR se chtějí změnami smluv dostat k větším ziskům a kontrole obchodu se dřevem, tvrdí. Podle podnikatelů v lesnictví změny přinášejí nestabilitu lesnictví a ohrožení tisíců pracovních míst v lesním hospodářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down