15.06.2000 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výbor diskutuje o kontrole potravin

Zemědělský výbor parlamentu se zatím neshodl na tom, jak probíraná novela zákona o potravinách bude řešit kompetence v kontrole potravin. Uvedl to místopředseda výboru Jaroslav Pešán (ODS). Člen výboru Pavel Kováčik podotkl, že na rozdíl od návrhu zákona o hnojivech, jehož projednávání je ve stejné fázi, bude potravinářská norma zřejmě více konfliktní. Návrh potravinářské novely již prošel prvním čtením ve sněmovně, druhé a případně třetí závěrečné čtení jej čeká na příští schůzi.

Spor o kompetence podle Pešána spočívá v tom, že především veterináři chtějí vymezit kontrolní funkce Státní veterinární správy (SVS) a České zemědělské a potravinářské inspekce (ČZPI), přičemž prosazují, aby potraviny živočišného původu kontrolovala SVS takříkajíc "od stáje po stůl". Stejně jako Pešán domnívá se i Antonín Kozák, bývalý šéf SVS, že chybí především instituce jednotného potravinářského úřadu, který by nad kontrolou bděl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down