04.10.2010 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výbor pro zemědělství slavil padesátiny

Padesátileté výročí oslavil v září letošního roku zvláštní výbor pro zemědělství. Jde o orgán, který připravuje činnost rady ministrů zemědělství, zejména agendu související se společnou organizací trhu, zemědělskými strukturami a rozvojem venkova. Výbor sehrál klíčovou úlohu při vypracování společné zemědělské politiky a jejích reforem.

Zvláštní výbor pro zemědělství zpravidla zasedá každé pondělí. Členské státy v něm zastupují vyšší úředníci pověření zemědělskou politikou buď v rámci stálých zastoupení, nebo na příslušných resortech. Zasedání výboru se zúčastňuje i zástupce Evropské komise.
Kromě zvláštního výboru pro zemědělství, připravuje činnost rady šéfů agrárních resortů také výbor stálých zástupců (Coreper), a to zejména, jsou-li na pořadu jednání finanční otázky nebo technická opatření týkající se právních předpisů ve veterinární, fytosanitární a potravinářské oblasti. Zatímco existence výboru Coreper byla zakotvena již ve smlouvě o založení Evropského hospodářského společenství z roku 1957, zvláštní výbor pro zemědělství zřídila rada svým rozhodnutím až v roce 1960. Jeho první zasedání se uskutečnilo 9. září téhož roku. V zájmu zajištění jednání rady zřídil výbor pracovní skupiny pověřené různými konkrétními oblastmi. Jeho členem byl v letech 2005 až 2007 i současný komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Dacian Cioloş.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down