Výbor schválil MZe přesun 10,4 milionu na akce spojené s předsednictvím v EU

Sněmovní rozpočtový výbor dnes schválil přesun 10,4 milionu korun uvnitř rozpočtu ministerstva zemědělství na akce spojené s českým předsednictvím v EU, které začne k 1. červenci. Ministerstvo by tak mělo mít na akce související s předsednictvím 15,6 milionu korun. Pro rozpočtové opatření hlasovalo všech 21 přítomných členů výboru.

Ministerstvo plánuje 18 neformálních akcí ve druhé polovině roku, a to včetně neformálního setkání ministrů zemědělství zemí EU za účasti evropského komisaře pro zemědělství i předsedy výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu, uvedlo MZe v podkladech pro poslance. Pokud by se tyto akce neuskutečnily, bylo by to výrazně negativně vnímáno a poškodilo by to dobré jméno ČR, uvedl úřad. Navíc by centrálně zajišťovaní dodavatelé uplatnili storno poplatky.
Vláda původně ministerstvu přidělila pouze 5,2 milionu korun na platy osmi nových zaměstnanců, kteří byli v souvislosti s předsednictvím přijati. Celkový rozpočet na předsednictví vláda letos v únoru navýšila o 400 milionů, původní rozpočet předpokládal pro letošní rok 1,3 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down