23.05.2007 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výbor schválil program pro ČR

Výbor Evropské komise (EK) schválil program pro rozvoj českého venkova, který předpokládá pomoc českému venkovu 3,615 miliardy eur pro léta 2007 až 2013. Informovala o tom EK.

Podle ní se bude unie podílet na pomoci českému venkovu 78 procenty, tedy 2,815 miliardy eur. Vedle tohoto programu výbor schválil i program pro rozvoj venkova ve Švédsku, který počítá s 3,917 miliardy eur, což představuje podíl 47 procent.
Jsou to první schválené programy a musí je ještě oficiálně potvrdit zasedání komise.
Program má zaručit rozvoj infrastruktury a vytvářet nové pracovní příležitosti na venkově, uvedla EK v prohlášení. Plán na rozvoj českého venkova se bude zaměřovat na investice do technologií a znalostí, na biodiverzitu, tlumení důsledků klimatické změny, stabilizaci venkovských oblastí, na malé podniky a na rozvoj turistiky na venkově.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down