01.10.2004 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vychovat si manažera

Kvalitu budoucích manažerů českých zemědělských podniků i firem, které se jako dodavatelé či odběratelé pohybují v agrární oblasti mohou nemálo ovlivnit i ti, kteří dnes tyto podniky řídí. Zároveň si také mohou vychovat budoucí lobbisty za zájmy českého zemědělství v Bruselu či formovat názory příštích úředníků evropských institucí. Možnost k tomu dává Manager Shadowing Program (stínování manažerů), který každoročně pro studenty posledních dvou ročníků vysokých škol, a to i zemědělských, pořádá Business Leaders Forum (BLF).

Podle jeho výkonného ředitele Tomáše Nejedla je program výhodný pro obě strany — pro studenta, i pro firmu, jejíhož manažera stínuje. Studenti sledují každodenní práci manažera, získávají informace i zkušenosti, které mohou porovnat s naučenou teorií a které jim pomohou v praktickém životě. Manažer dostane nejen reálnější pohled na mladou generaci, ale dozví se také nezaujatý názor na podnik a jeho vedení. Nutnost odpovídat na dotazy studentů jej učí formulovat problémy a pomáhá mu hledat lepší způsoby jejich řešení. Nejedlo připouští, že "stínování" je možné využít také jako skrytý nábor pracovních sil. Těsná spolupráce v průběhu stáže umožní poznat kvality příštího pracovníka daleko lépe, než nejrafinovanější otázky přijímacích pohovorů. Student, kterého si firma na základě nabídky BLF vybere, v ní stráví dva týdny (nemusí být vcelku) v období od února do listopadu. Na přesném termínu se dohodne s manažerem, s nímž bude pracovat. Nejedlo odmítá obavy, že by v osobě studenta mohl do podniku proniknout "špion" nastrčený od konkurence: "Děláme to 14 let a stejné programy běží i za hranicemi a nikdy se podobný problém neobjevil. Ve firmě Microsoft studenti stínují generálního ředitele. Podepisují závazek, že nikde nesmějí povídat o tom, co se při stáži dozvědí." Přihlásit se do programu a získat bližší informace o něm mohou firmy na telefonu 224216275 nebo prostřednictvím e-mailu blf@blf.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down