Výdaje Ministerstva zemědělství se mají příští rok snížit o 6,8 miliardy korun

Výdaje Ministerstva zemědělství (MZe) mají příští rok klesnout o 6,8 miliardy korun na 51,8 miliardy korun. Vyplývá to z předběžného pracovního návrhu rozpočtu Ministerstva financí. Příjmy resortu by měly dosáhnout téměř 34 miliard korun, letos mají dosáhnout 39,4 miliardy korun. Částky jsou včetně financí z fondů Evropské unie.

Výdaje MZe bez evropských peněz jsou navrženy ve výši 22,4 miliardy korun, což by byl nárůst o 2,6 procenta oproti letošku. Ministerstvo plánuje na platy vydat 2,8 miliardy korun.

Resorty musejí do konce července předložit návrhy svých rozpočtových kapitol Ministerstvu financí, které je s nimi projedná a do konce srpna vypracuje návrh státního rozpočtu. V září by ho měla projednat vláda, která klíčový zákon do 30. září předloží Poslanecké sněmovně.

Ministerstvo financí v předběžném pracovním návrhu státního rozpočtu na příští rok zatím naplánovalo schodek 295 miliard korun. Pro letošní rok je schválený schodek rozpočtu 280 miliard korun, Ministerstvo financí ale plánuje v červenci vládě předložit jeho novelu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down