01.06.2018 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výdaje MZe by měly vzrůst o 6,4 procenta na 53,4 miliardy korun

Výdaje ministerstva zemědělství by se měly proti letošnímu roku zvýšit o 6,4 procenta na 53,43 miliardy korun, tedy zhruba o 3,2 miliardy. Měly by tak být podobné loňskému rozpočtu, kdy zemědělský resort hospodařil s 53,2 miliardy Kč. Bez výdajů, které pokrývají evropské peníze a další fondy, by se měl rozpočet resortu snížit o 1,2 procenta na 22,1 miliardy korun. Vyplývá to z prvního návrhu státního rozpočtu na příští rok, ve kterém ministerstvo financí počítá se schodkem 50 miliard korun jako letos.

U ministerstva zemědělství se počítá se snížením peněz na platy o 26,8 milionu korun. Při započítání sociálního pojištění, zdravotních odvodů nebo odměn by se pak suma, kterou má úřad na platy, měla zmenšit o 36,4 milionu. Zaniknout by tak mělo 14 pracovních míst.
"V celkových výdajích ministerstva zemědělství jsou obsaženy výdaje na spolufinancování Programu rozvoje venkova ve výši 4,5 miliardy korun ročně pro léta 2019 a 2021. Oproti výhledu byly navýšeny prostředky na národní dotační programy o 1,35 miliardy korun," dodává ministerstvo financí.
Výdaje ministerstva zemědělství, kterými kofinancuje evropské peníze, by v příštím roce měly dosáhnout 5,36 miliardy korun ze státního rozpočtu ku 29,92 miliardy korun z peněz Evropské unie. Dohromady jsou tak celkové plánované výdaje na tyto projekty 35,28 miliardy korun.
Ministerstvo financí počítá v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun jako v letošním roce. Se stejným schodkem počítá i v dalších letech až do roku 2021. Prioritami rozpočtu v příštím roce je přitom zvýšení důchodů, platů učitelů nebo růst investic.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 56MB (11.2% of 500MB)