Výkonnost i s malými traktory

Nové tažené obraceče od společnosti PÖTTINGER HIT HT s pracovním záběrem 8,60 až 17,00 m (podle DIN) zaručují maximální výkonnost, komfort a efektivitu. Dokonce i malé traktory se s ním mohou lesknout na velkých plochách: Požadavek na příkon je nízký a díky tažené konstrukci není zapotřebí žádný zdvih závěsu traktoru.

Optimální rozložení hmotnosti

Podvozek tažených obracečů HIT HT vede rotory při práci přes nerovnosti a při dopravě nese vlastní stroj. To znamená, že vnitřní rotory nepřenášejí při nasazení žádnou přídavnou hmotnost vlastního stroje. Hmotnost je rovnoměrně rozložena na všechna kola rotorů a pracovní výška je tak stejná po celé pracovní šířce.

Vysoký komfort ovládání

Správná vzdálenost mezi prsty rotorů a zemí chrání vlastní stroj i porost a sklízená píce zůstává čistá. Snadno přístupná ruční klika umožňuje rychlé centrální nastavení výšky. Novinkou u HIT HT je možnost pohodlného nastavení výšky hydraulicky ze sedadla traktoru (výbava na přání). Dobře čitelná stupnice ukazuje nastavenou pracovní výšku. To je příkladem maximální jednoduchosti nastavení při použití v různých podmínkách sklizně. U modelů s hydraulickým nastavením výšky rotorů se nově využívá také elektrické předvolbové ovládání BASIC CONTROL. Díky tomu si můžete vybrat mezi přepravní polohou, výškovým nastavením a krajovým obracením. K provozu je zapotřebí pouze jeden dvojčinný okruh.

Práce až na hranici

Plnohodnotné krajové obracení - hydraulicky přestavitelný pár pravých vnějších rotorů pro zkrácení okrajů. Dva vnější rotory lze hydraulicky dozadu sklopit až o 15°. Hydraulický výkyv rotorů při krajovém obracení je ve volitelné výbavě (bez možnosti dodatečné montáže). Eliminace vyhazování píce mimo pozemek. Komfortní hydraulické přestavení z kabiny traktoru. Výkyv stranových rotorů přestavitelný dvojčinným hydromotorem.

Jedinečný kulisový mechanismus

LIFTMATIC PLUS umožňuje vodorovné zvedání a spouštění rotorů. Při zvedání rotorů z pracovní polohy jsou rotory nejprve přestaveny do vodorovné polohy a následně zvednuty. Ke zvedání je zapotřebí pouze jeden jednočinný hydraulický okruh. Tím nedochází k zapichování prstů obraceče do půdy a předcházíme znečištění píce. Toto řešení rovněž přispívá k prodloužení životnosti pracovních částí stroje a tím i spolehlivosti.

Spolehlivé rotory DYNATECH

Pokud jde o kvalitu obracení, je PÖTTINGER pro mnoho farmářů první volbou. Náš osvědčený koncept DYNATECH dokáže mnohem více, než byste od rotoru očekávali. Stejně jako u všech obracečů PÖTTINGER zajišťuje inovativní rotační jednotka DYNATECH i u nového HIT HT píci s minimálním podílem popelovin, optimální obrazec rozhozu a čistý stroj.*

Pracovní záběry žacího stroje a obraceče by měly být ideálně sladěny, aby bylo zajištěno nejlepší využití stroje a nejvyšší kvalita práce při obracení. Nejlepší kvality rozhozu se dosáhne, když obraceč na jeden přejezd zcela zachytí jednotlivé řádky sečení. Kromě toho by měl traktor jet v čisté dráze bez pokosu. Píce tak leží volně na strništi trávního porostu a lze ji snadno nabrat prsty obraceče. HAYTOOL ASSIST vám dává příležitost rychle a snadno najít ten správný obraceč pro váš žací stroj.
DYNATECH – čtyřikrát čisté
Zvednutí - malý průměr rotorů pro delší okamžik dotyku prstů s pící a šetrnou manipulaci s ní
Píce - pohyblivé uložení každého rotoru pro dokonalé kopírování nerovností.
Horizont rozhozu - ideální nastavení rotoru pro rovnoměrné rozhození píce
Stroj - originální konstrukce pro eliminaci zachytávání stébel na stroji
Pro dokonalé kopírování nerovností jsou rotory uložené s minimální vzdáleností pneumatik podvozku. To zaručuje čistou sklizeň i na velmi nerovných pozemcích. Pneumatiky přepravního podvozku přebírají funkci čelního kopírovacího kolečka při práci i při vyšších rychlostech. Kola podvozku velkých rozměrů spolu s ideálním průměrem rotorů zaručují nejlepší práci a kvalitní sklizeň.
Díky jedinečnému sledování terénu v podélném i v příčném směru pracují všechny prsty vždy ve správné vzdálenosti od země. U naší vlajkové lodi mezi obraceči, HIT HT 17160 s pracovním záběrem 17,00 m, je šest vnitřních rotorů zavěšeno v párech. Poddajná spojení a stabilní konstrukce představují požadavky praktických uživatelů. To zaručuje čistou sklizeň i na velmi nerovných pozemcích.
Dva pravé stranové rotory lze hydraulicky vykývnout o 15°. Eliminace vyhazování píce mimo pozemek. Nastavení rotorů pomocí hydrauliky při krajovém obracení je ve volitelné výbavě.
·        Čistá práce při sklizni u hranic se sousedem nebo zastíněných ploch.
·        Výkyv stranových rotorů přestavitelný dvojčinným hydromotorem.

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r.o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down