Výkonnostní NOVACAT V 10000

Nová žací kombinace nabízí vysokou plošnou výkonnost s nejlepším možným kopírováním nerovností a díky inteligentní technice i maximální provozní spolehlivost. Dosažitelný maximální pracovní záběr je 9,62 m nebo 10,02 m. NOVACAT V 10000 lze volitelně vybavit prstovými lamači ED, mačkacími válci RC, shazovacími pásy COLLECTOR nebo šnekovými dopravníky CROSS FLOW.

Díky rozsáhlým inovacím elektroniky a hydrauliky je výjimečně přizpůsobivý a snadno se ovládá: Hydraulické válce integrované v prodlužovacích ramenech posouvají žací lištu na každou stranu až o 370 mm. Zajišťují tak optimální překrytí a tím dokonalou kvalitu sečení na svazích i v zatáčkách a maximální záběr při rovné jízdě. Odlehčení každé jednotky se automaticky přizpůsobí pracovnímu záběru. Technická přednost pro čistou sklizeň a nejlepší kvalitu píce. Navíc se výrazně snižuje opotřebení i spotřeba paliva.

Pohon Y DRIVE pro dlouhou životnost

Patentovaná je speciální vstupní převodovka Y DRIVE s čelním ozubeným soukolím a protilehlým převodem. Hlavní výhodou je použití delších kloubových hřídelů s menším úhlem. Výsledkem je klidný chod umožňující vyšší spolehlivost a výkonnost. Prodloužení životnosti pohonu při nasazení v těžkých podmínkách a častém otáčení na úvratích. Kromě těchto předností jsou unikátními vlastnostmi žací kombinace osvědčená hydraulická pojistka NONSTOP LIFT s třírozměrným výkyvem jednotlivých jednotek nebo osvědčená žací lišta NOVACAT se standardním systémem rychlé výměny nožů.

S možností volby ovládání

Nový NOVACAT V 10000 je standardně vybavený předvolbovým ovládáním SELECT s podporou ISOBUS. Pracovní počítač je umístěn přímo na stroji. K tomu lze připojit buď propojovací kabel ISOBUS nebo ovládací terminál SELECT CONTROL. Elektronické předvolbové ovládání pro snadné ovládání všech funkcí z kabiny. Je zapotřebí pouze jeden dvojčinný hydraulický přípoj. Zdvih žacích jednotek lze ovládat individuálně pomocí automatické funkce. Sklopení stranových krytů (volitelně), nastavení pracovního záběru a odblokování transportní pojistky funguje rovněž hydraulicky. Obslužný terminál zobrazuje zprávu údržby. V závislosti na době provozu se zobrazí údržba (místa mazání a výměna oleje), která má být na stroji provedena. Druhou možností je volitelné komfortní ovládání s podporou ISOBUS. NOVACAT V 10000 lze ovládat buď přes terminál traktoru s podporou ISOBUS nebo pomocí panelů POWER CONTROL, EXPERT 75 nebo CCI 1200. Olej je dodáván s využitím systému Load Sensing. Tímto ovládáním jsou všechny funkce, jako je individuální zvedání žacích jednotek, nastavení záběru, přestavení bočních krytů nebo přepravní zámek, ovládány přímo a jsou částečně spojené s automatickými funkcemi. Novinkou je standardní aktivace Section Control na straně pracovního počítače. V kombinaci s ISOBUS terminály certifikovanými AEF TC-SC (Task Controller Section Control) a PÖTTINGER CONNECT se jednotlivé žací jednotky automaticky zvedají a spouštějí na souvrati v závislosti na poloze dle GPS. Další novinkou je volitelný systém automatického náklonu. Na svazích se žací jednotky automaticky posouvají tak, aby nezůstaly žádné neposečné pruhy, i když se souprava pohybuje do stran.*

S využitím pásů COLLECTOR lze technologii sklizně přizpůsobit individuálním potřebám každého uživatele. V případě potřeby lze shazovací pásy snadno demontovat. Rychlost pásů lze flexibilně nastavit. Dle požadavků lze pokos odkládat na široko, do tří samostatných řádků nebo do jednoho řádku i kombinovaně.
S žací kombinací NOVACAT V 10000 CF se šnekovými dopravníky nabízíme zákazníkům technologii sklizně píce s minimalizací znečištění. Příčné dopravníky odebírají posečenou píci rovnou od žacích disků a mění směr jejího pohybu příčně. Bez dotyku s půdou je veškerá hmota (včetně lístků) příčně přesouvána až k řádku, odloženému mezi koly traktoru čelně neseným žacím strojem. Redukce operací při sklizni a malá energetická náročnost stroje snižují celkovou spotřebu PHM.
S žacími stroji NOVACAT si užíváte maximální flexibilitu použití. V závislosti na požadavcích a podmínkách sklizně máte možnost volby ústrojí pro úpravu pokosu. Díky volitelné sadě pro rychlou výměnu lze prstové kondicionéry nebo mačkací válce demontovat v několika jednoduchých krocích. Chcete-li se zcela vzdát účinku narušení píce, můžete použít pouze zadní bezpečnostní kryt.

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down