06.05.2004 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkupní cena prasat za týden klesla

Výkupní cena jatečných prasat po období delšího růstu již druhý týden klesá. v 19. týdnu se cena snížila o 32 haléřů na 31,29 Kč za kilogram, v předchozím týdnu o jeden haléř. Vyplývá to z pravidelného šetření Českého statistického úřadu.

Za hranici únosnosti označují chovatelé hranici 30 korun. Vzhledem ke zdražení krmných směsí by se však producenti potřebovali dostat na 35 až 37 korun. Nejvíce se v 19. týdnu zvýšila výkupní cena kuřat, a to o 12 haléřů na 22 korun za kilogram. O jeden haléř na 19,69 Kč vzrostla i výkupní cena jatečných krav v živém. O 64 haléřů méně, tedy 37,19 Kč/kg, platili odběratelé za jatečné býky. Nejvíce se snížila výkupní cena jatečných jalovic. Zpracovatelé je vykupovali v průměru za 25,21, tedy o korunu levněji než před týdnem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down