04.06.2004 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkupní cena vepřového dál padá pod hranici třicet korun za kilogram

Za 29,69 koruny vykupovaly ve 23. týdnu masokombináty od farmářů kilogram vepřového masa v živém, což ve srovnání s předcházejícím týdnem znamená levněji o 27 haléřů. Informoval o tom Český statistický úřad. Pokles výkupní ceny pod třicet korun za kilogram považují zemědělci už za neúnosné.

Zemědělci se domnívají, že současné zlevňování má souvislost se vstupem do Evropské unie. Už na přelomu února a března odmítli dodávat vepřové masokombinátům, aby dosáhli zvýšení výkupní ceny. Poté se ceny nejvýš vyšplhaly v polovině dubna, kdy zpracovatelé vypláceli kolem 31,60 koruny za kilogram, uvádí statistici.
Výkupní cena v tomto týdnu klesla i za jiná zvířata. Ve 23. týdnu se snížila cena jatečných krav o 39 haléřů na 20,89 Kč/kg. Za jatečné jalovice zpracovatelé platili 27,20 Kč/kg, což je proti poslednímu týdnu o devět haléřů méně. Pouze za býky dostali chovatelé více peněz, a to 38,04 Kč/kg.
Litr kravského mléka se vykupoval za 7,88 koruny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down