21.05.2004 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkupní cena vepřového se opět snížila, u některého hovězího lehce stoupla

Výkupní cena jatečných prasat v 21. týdnu opět klesla. Zpracovatelé za kilo prasete farmářům v tomto týdnu platili 30,82 Kč, což je o 49 haléřů méně než před týdnem. Naopak se podle pravidelného šetření Českého statistického úřadu zvýšila cena některého jatečného skotu.

Opětovný pokles cen vepřového u nás zdůvodnil Jan Veleba, šéf odbytového družstva Centroodbyt, tím, že se maso dováží ze zahraničí. Zejména obchodní řetězce podle něj po odbourání obchodních bariér ve větší míře importují výsekové maso. Předseda Svazu zpracovatelů masa Ladislava Steinhauser zase poukázal na to, že některé maso v EU je výrazně levnější než maso z tuzemské produkce.
Za kilogram jatečných býků v živém obdrželi zemědělci od zpracovatelů o 17 haléřů více než před týdnem, což je 38,18 Kč. O 61 haléřů na 26,36 Kč/kg se zvýšila cena jatečných jalovic. Snížila se cena jatečných krav, a to o 60 haléřů na 20,11 za kilogram.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down