18.06.2004 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkupní cena vepřového se pomalu blíží k dvaatřiceti korunám za kilogram

Výkupní cena vepřového masa ve 25. týdnu překonala hranici, kterou zemědělci považují za únosnou. Proti předchozímu týdnu se zvýšila zhruba o dvě koruny na 31,55 Kč za kilogram. Informoval o tom Český statistický úřad.

Nepatrně také stouply ceny jatečného skotu, s výjimkou býků.
Cena vepřového bude zřejmě nadále stoupat, protože v České republice i v Evropě se projevuje nedostatek prasat, upozorňují chovatelé. Odhadují růst na 35 až 36 korun za kilogram. S tím však nesouhlasí zpracovatelé masa. Pokud by cena vepřového stoupala výše, než je v okolních zemích, začne se maso dovážet, zdůrazňují.
Zdražila i další sledovaná zvířata. Cena jatečných jalovic stoupla ve 25. týdnu o 86 haléřů na 26,46 Kč/kg. Za jatečné krávy zpracovatelé platili 22,37 Kč/kg, což je proti poslednímu týdnu o 77 haléřů více. Pouze za býky dostali chovatelé méně peněz, a to 37,59 Kč/kg.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down