02.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkupní ceny kuřat jsou likvidační

Současné výkupní ceny za kilogram živého kuřete ve výši devatenáct korun jsou pod náklady chovatelů. Hrozí proto omezování produkce, růst dovozu, ztráty pracovních míst a přebytky obilí, uvedl prezident Agrární komory Jan Veleba. Producenti tvrdí, že za kilogram by potřebovali přinejmenším 21,5 až 22 koruny.

Produkce a spotřeba drůbežího masa přitom v posledních pěti letech vykazovala růst. Letos se domácí trh vzpamatovával z důsledků ptačí chřipky. Kvůli ní klesala v evropských zemích spotřeba a do České republiky se vyvážely levné přebytky drůbežího masa. To se odrazilo v tuzemsku, ceny se snížily, zdůvodnil Veleba problémy na trhu drůbežího masa.
Agrární komora chce iniciovat novelu zákona o hospodářské soutěži, která by omezila některé praktiky obchodních řetězců. Prodej za ceny pod náklady odporuje i současnému zákonu o cenách, poukázal Veleba.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down