Výlovy ryb na Vysočině zdržely deště, nebudou doprovodné akce

Podzimní výlovy ryb v některých částech Vysočiny zdržely nedávné deště, kvůli nimž podle rybářů prakticky nešlo vypustit rybníky. Žďárské rybářství Kinský zahájí koncem týdne výlovem osmdesátihektarového rybníka v Novém Veselí. Kvůli koronaviru nebudou na hrázích doprovodné akce s nabídkou rybích specialit. Rybáři počítají nanejvýš s prodejem živých ryb.

Podle oslovených rybářství je teď odbyt ryb slabší kvůli zavřeným restauracím, vázne i vývoz. Největší díl kaprů bude na sádkách v kraji připravený na Vánoce.
Rybářství Kinský spravuje ve dvou střediscích rybníky s celkovou rozlohou přes 700 hektarů. "Hlavní výlovy začínáme až v sobotu. Kvůli velkým srážkám, které byly minulý týden, se nám posunuly minimálně o týden," řekl vedoucí rybářství Petr Kulhánek. Podotkl, že se teď rybáři bojí toho, aby neskončili v karanténě. "Pak už by to mohl být problém. Mohlo by zamrznout a příroda by nás to nemusela nechat vylovit," uvedl.
Velké Dářko, které je s 206 hektary plochy největším rybníkem Českomoravské vrchoviny, se letos lovit nebude. Výlov se tam dělá jednou za dva roky a byl vloni, řekl Kulhánek.
V letošním roce, kdy bylo chladněji a víc pršelo, měly podle rybářů ryby spíš průměrné přírůstky. "V květnu a červnu bylo poměrně chladno, ty přírůstky nebyly tady na Vysočině nic moc. Nakonec to dotáhl teplý srpen a hlavně teplé krásné září," uvedl Josef Nikl z Rybářství Vysočiny. Rybářství sídlící v Chotěboři na Havlíčkobrodsku spravuje 65 hektarů rybníků. I v tomto podniku podzimní práce přerušily deště. "Místo aby v rybnících voda ubývala, přibyla," uvedl Nikl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down