05.11.2002 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výlovy rybníků na Třeboňsku se letos protáhnou

Zatímco v minulých letech končily podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku kolem 15. listopadu, letos budou kvůli nepřízni počasí pokračovat určitě i ve druhé polovině listopadu. Řekl to výrobní ředitel a.s. Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Nyní mají třeboňští rybáři z výlovů na sádkách asi polovinu předpokládaného množství tržních ryb. "Upravili jsme celý plán výlovů a aktualizujeme ho na každý týden. Víkendové srážky znovu způsobily zvýšení hladin rybníků, takže jsme dnes museli v pátek připravený program předělávat," uvedl Malecha. Podle něho čeká tento týden Rybářství Třeboň výlov Spolského velkého a také rybníka Kaňov. Z jihočeských velikánů je ještě plánován například výlov rybníka Svět, který ale přijde na řadu až koncem listopadu. Záplavy napáchaly Rybářství Třeboň škody až 100 miliónů korun, z nichž podle odhadů připadá zhruba 36 miliónů na ztráty na rybách. Vedení společnosti očekávalo, že na podzim vyloví 1400 tun kaprů a 150 tun vedlejších druhů ryb, ale například při výlovu největšího rybníku Rožmberk skončila v sítích jen pětina plánovaného množství ryb.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down