03.09.2004 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výnosy obilovin a řepky v Libereckém kraji předčily očekávání

Skutečnost předčila odhady ve výnosu obilovin a řepky v Libereckém kraji. Už nyní je podle Jiřího Teplého z liberecké agrární komory jasné, že se ozimé pšenice sklidí namísto předpokládaných 4,8 tuny z hektaru v průměru kolem 5,5 tuny. Výnosy jsou zhruba o 37 procent vyšší než vloni, kdy zemědělci sklízeli v průměru čtyři tuny ozimé pšenice z hektaru.

Také pěstitelé řepky pějí chválu na úrodu řepky. V průměru jí zatím sklízejí kolem 3,5 tuny z hektaru, zatímco loni to bylo jen 1,5 tuny. Také ostatní plodiny dávají více, než se v červenci očekávalo. Bude ještě ovšem záležet na tom, zda se vše podaří co nejdříve sklidit. Žně se totiž protáhli ve srovnání s loňským rokem téměř o měsíc, prohlásil Teplý.
Podle ředitele liberecké agentury Ministerstva zemědělství Petra Šourka se sklizeň chýlí k závěru. Ozimé ječmeny jsou sklizené, u ozimých pšenic a řepky zbývá sklidit do deseti procent ploch. Jarní plodiny a triticale jsou posekané zhruba z poloviny. Pokud bude počasí příznivé, odhaduje, že sklizeň by mohla do týdne skončit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down