02.01.2007 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyplaceny náhrady škod z jarních povodní

Za škody, které způsobily letošní jarní povodně na polních kulturách a zvěři, vyplatilo ministerstvo zemědělství postiženým zemědělcům a uživatelům honiteb již veškeré kompenzace. Odškodnění v celkové výši 95,717 milionu korun bylo poskytnuto na 686 žádostí. Náhrady, odstupňované podle míry poškození porostů, se týkaly výměry 30 293 hektarů. Agrowebu to sdělila tisková mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

V novém roce přijdou na řadu náhrady škod, které způsobily povodně v letošních jarních měsících na lesním hospodářství, na lesních porostech, lesních školkách a stavbách sloužících lesnímu hospodářství. Vláda na zmírnění těchto škod schválila částku 47 milionů korun. Česká republika v uplynulých dnech dostala souhlas Evropské unie s vyplácením kompenzací. Během ledna by měly být schváleny zásady, které stanoví podmínky pro poskytování těchto náhrad v lesích. Od jejich podpisu ministryní zemědělství poběží třicetidenní lhůta pro příjem žádostí. O kompenzace se budou moci po nabytí účinnosti zásad ucházet na zemědělských agenturách subjekty s právem hospodaření na poškozeném majetku.
Podle protokolů představovaly povodňové škody v lesích 78,4 milionu korun. U lesních porostů a na lesních stavbách budou kompenzovány do výše 60 procent. Náhrady za škody na produkci lesních školek budou do výše 50 procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down