10.04.2002 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výplaty záloh dotací zahájeny

Ministerstvo zemědělství dnes zahájilo výplatu záloh zemědělcům na podpory plynoucí z Nařízení vlády č. 505/2000 Sb., kterým se stanoví podpůrné programy k podpoře mimoprodukčních funkcí zemědělství, k podpoře aktivit podílejících se na udržování krajiny, programy pomoci k podpoře méně příznivých oblastí a kritéria pro jejich posuzování, ve znění Nařízení vlády č. 500/2001 Sb. Na zálohách bude během měsíců duben až červen vyplaceno přes 60 % z celkové částky 2,86 mld. Kč vyčleněné na podporu mimoprodukčních funkcí zemědělství.

Začátkem měsíce května bude Státním zemědělským intervenčním fondem zahájena výplata záloh na podpory vyplývající z Nařízení vlády č. 86/2001 Sb., kterým se stanoví podmínky pro poskytování finanční podpory za uvádění půdy do klidu, a finanční kompenzační podpory za uvádění půdy do klidu a zásady pro prodej řepky olejné vypěstované na půdě uváděné do klidu, ve znění Nařízení vlády č. 454/2001 Sb. Formou záloh předpokládáme uvolnění cca 2/3 financí z celkového objemu 2,72 mld. Kč.
Ministerstvo zemědělství si při administraci dotací roku 2002 klade za cíl v maximální míře urychlit vyplácení dotací zemědělcům, jako prostředků k zabezpečení zemědělské prvovýroby.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down