Výplaty záloh přímých plateb po 16. říjnu

Státní zemědělský intervenční fond proto zahájil přípravu administrace výplat záloh žádostí SAPS, které by mohly být zemědělcům vypláceny už od druhé poloviny října. Celkem bude vyplaceno o bezmála čtyři a půl miliardy korun více než v loňském roce. Informoval o tom mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

„Žadatelům budou vydávána rozhodnutí o poskytnutí dotace po dokončení kontrol způsobilosti tak, aby výplaty záloh ve výši do 70 procent celkové přiznané částky probíhaly již po 16. říjnu. Zbylých 30 procent bude doplaceno v řádném termínu výplat SAPS, tedy po 1. prosinci letošního roku,“ uvedl ministr ministr zemědělství Jakub Šebesta.
V zájmu co možná nejrychlejšího zahájení vydávání rozhodnutí musí SZIF stanovit sazby SAPS a top-up pro rok 2009 v nejkratších možných termínech. Sazbu SAPS co nejdříve po 1. říjnu 2009, sazby top-up do 11. listopadu 2009. Samotné vydávání rozhodnutí bude moci být podle ministra zahájeno přibližně týden po stanovení sazby.
Po zahájení vydávání rozhodnutí SAPS bude následovat od druhé poloviny listopadu vydávání rozhodnutí top-up a nejpozději od 8. prosince vydávání rozhodnutí LFA. Do konce roku dojde k vydání asi 41 900 rozhodnutí v rámci opatření SAPS, top-up a LFA v celkové výši přibližně 19,25 miliardy korun, tedy o 13 300 vydaných rozhodnutí více a o 4,4 miliardy korun více než v roce 2008.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *