06.03.2009 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrazně zdražilo ovoce a zelenina

V České republice během uplynulých dvou týdnů výrazně zdražily brambory a další druhy zeleniny a ovoce. Zlevnilo naopak mléko, kuřata či vepřové maso, mírně se snížila i cena chleba. Uvedl to Český statistický úřad (ČSÚ).

Největší růst cen ČSÚ k 3. březnu registroval u brambor, ve srovnání s předchozím šetřením ze 17. února se jejich cena zvýšila i více než deset procent na průměrných 10,79 Kč za kilogram. Dražší byly i ostatní druhy zeleniny a ovoce, které statistici sledují. O 8,5 procenta zdražily banány, o 7,7 procenta rajčata, o 5,3 procenta pomeranče. Růst do pěti procent ČSÚ uvádí u jablek, paprik a mrkve. Naopak s nižšími cenami se mohli spotřebitelé setkat při nákupu mléka a některých mléčných výrobků. Levnější byla vajíčka, vepřové maso, kuřata či mouka. Nejvíce během uplynulých 14 dnů zlevnilo mléko, v průměru o 4,4 procenta na 15,86 Kč za litr. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down