20.06.2006 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výroba elektřina, zásobování vodou i ochrana proti povodním budou vyžadovat nová vodní díla

Výroba elektřiny, zásobování obyvatelstva vodou i zadržení povodňových vln by měly být úkoly zamýšlených nových přehrad. Například v připravovaném územním plánu Pardubického kraje se počítá zatím se 14 možnými novými vodními díly, podle ministerstva zemědělství by jich v budoucnu jen v tomto kraji mohlo vzniknout až 20. Stavby nových přehrad by již neměly ohroziit žádnou obec. Mohou však skřížit jejich plány na využití daného území pro obytnou či jinou zástavbu.

V plánu Pardubického kraje se objevují přehrady Klášterec na Divoké Orlici, Borovnice u Poličky na Svratce, Jangelec u Vysokého Mýta na Loučné, Velká Morava na Moravě, Albrechtice na Moravské Sázavě, Loštice a Vranová na Třebůvce, Hoštejn na Březné, Rychmurk na Krounce, Písečná na Potočnici a Spačice na Doubravě. Mezi novými zamýšenými díly je přehrada u Žamberka, Lichkova, Dolní Lipky a Těchonína na Ústeckoorlicku, nad Křižanovicemi, u Rabouně a Vrbatova Kostelce a Hořiček na Chrudimsku a u Hněvkova na Svitavsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down