27.05.2004 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výroba masa klesla v dubnu meziročně téměř o desetinu

Výroba masa celkem bez drůbežího masa V České republice v dubnu meziročně klesla na 40 491 tun, což je proti srovnatelnému období loni méně o 9,5 procenta. Z toho hovězího a telecího masa se vyrobilo 8342 tun, a to znamená úbytek výroby o 10,5 procenta. Výroba vepřového masa se snížila o 9,3 procenta na 32 116 tun, informoval Český statistický úřad.

Zatímco ceny zemědělských výrobců jatečných prasat již podruhé v letošním roce meziročně vzrostly, ceny u všech kategorií skotu klesly, kromě jatečných jalovic. Cena jatečných jalovic meziročně vzrostla o 0,2 procenta.
Nejvyšší od začátku letošního roku byla průměrná cena jatečných býků jakosti A. Býci se vykupovali za 37,15 Kč/kg v živém a za 66,83 Kč/kg v mase. V tomto roce za nejvyšší průměrnou nákupní cenu 30,03 Kč/kg v živém a 37,,52 Kč/kg v mase se však nakupovala jatečná prasata I. jakosti. Dosažené ceny tak podle statistiků splňovaly požadavek chovatelů na minimální nákupní cenu, která by jim zajistila rentabilitu chovu.
Počty poraženého skotu včetně telat se meziročně snížily o 10,1 procenta a počty poražených prasat o 9,9 procenta, oznámili dále statistici.
Dovoz hovězího meziročně vzrostl téměř čtyřikrát, zatímco vývoz klesl o polovinu. Zahraniční obchod s masem dosáhl od ledna do konce dubna schodek 5158 tun u vepřového a 947 tun u hovězího masa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down