27.08.2002 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výroba masa roste

V červenci pokračovalo zvýšení výroby hovězího a telecího masa při meziročním srovnání, a to o 14,8 %. Tento nárůst byl důsledkem nižšího objemu výroby hovězího masa v minulém roce v souvislosti s výskytem nemoci BSE v České republice. Výrazně se také zvýšila výroba vepřového masa, a to o 17,8 %. V souvislosti s tímto vývojem se výroba masa celkem (bez drůbeže) zvýšila o 17,3 %. Uvádí to na svých internetových stránkách Český statistický úřad.

Průměrná porážková hmotnost meziročně poklesla u jatečných býků o 3,1 % na 601,6 kg; u jatečných prasat (bez prasnic a kanců) o 2,3 % na 107,5 kg.
Od počátku roku se výroba masa celkem (bez drůbeže) zvýšila o 4,1 %. Na tomto nárůstu se podílí zvýšení výroby hovězího a telecího masa o 13,3 % a vepřového masa o 1,9 %.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down