Výroba nealka pivo vzrostla

Za první čtvrtletí letošního roku české pivovary vyrobily o téměř 21 procent více nealkoholického piva než v loňském roce. Vyplývá to z dat Českého svazu pivovarů a sladoven. Výroba nealkoholického piva podle svazu každoročně roste a nejvíce se ho uvaří v letních měsících. Nealkoholických piv a různých pivních mixů pivovary v Česku loni uvařily 1,14 milionu hektolitrů.

Jak uvedla výkonná ředitelka ČSPS Martina Ferencova, Česká republika je stále zemí, kde převládají hlavně ležáky a výčepní piva. "Zhruba pět procent připadá na speciály, nealkoholická piva a další druhy," řekla na prezentaci novinek a trendů za poslední rok v českém pivovarnictví v rámci projektu Kde se pivo vaří. "Snižování alkoholu v pivu je jednoznačně velkým světovým trendem," uvedla garantka projektu Marcela Titzlová. Doplnila, že výroba nealkoholického piva a různých ochucených variant dává sádkům možnost vytvářet nové chuti. Podle evropské normy se za nealkoholické pivo považuje sladový nápoj s obsahem alkoholu méně než 0,5 procenta. Podle dat svazu se v Česku nejvíce nealkoholického piva každoročně vyrobí během léta. V loňském roce se v červenci vyrobilo meziročně o více než 41 procent nealkoholického piva více než v roce 2020. V červnu byla loni meziročně výroba vyšší o téměř 26 procent. Pivovar Litovel například přišel citronovým nealko pivem, Zlatopramen vyrobil pivo s nulovým obsahem alkoholu s rybízovou a brusinkovou příchutí. Staropramen přišel s novou přichutí Rybíz a limetka své řady pivního mixu Cool.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down