20.05.2004 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce a zpracovatel vápence Kotouč Štramberk investuje do ekologie

Aby provozy splňovaly ekologická kritéria podle ekologické legislativy, zejména na snížení prašnosti a hlučnosti, investuje výrobce vápna a zpracovatel vápence Kotouč Štramberk desítky milionů korun. Firma od roku 2000 na ekologická opatření vynaložila přes 56 milionů korun a dalších více než 60 milionů korun vydá v následujících letech, uvedl ředitel společnosti Bohumír Volný.

Volný informoval, že letos Kotouč kupříkladu dokončil rekonstrukci mlýnice vápence za více než 53 milionů korun. Ekologické investice mají zajistit snížení tuhých emisí z 31,36 tuny v roce 1999 na loňských 6,94 tuny, což je během pěti let pokles o 78 procent. Dále byla rozšířena kapacita skladování vápenného hydrátu za 21 milionů korun a zahájeny práce na protihlukových opatřeních na vlečce, které budou dokončeny do roku 2006 s celkovým nákladem asi 20 milionů korun. Dále Kotouč letos zahájil práce na získání ekologického certifikátu podle normy ISO 14001.
Podle předběžných výsledků skončilo loňské hospodaření Kotouče Štramberk se ziskem po zdanění 22,7 milionu korun při obratu 458 milionů korun. Export se loni podílel na tržbách firmy 23 procenty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down