02.02.2007 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce čaje Jemča hodlá každoročně zvyšovat prodej

Od května loňského roku je výrobce čajů Jemča v Jemnici na Třebíčku součástí britské skupiny Tetley. S novým majitelem se Jemča stala opět samostatnou akciovou společností s vlastní obchodní činností a čaje bude vyrábět pod tradiční značkou Jemča. Výhledově počítá s tím, že se v jejím provozu budou balit čaje také pod značkou Tetley. Provozní ředitel Libor Venhoda výrobce čajů předpokládá, že by se roční objem prodaných výrobků měl v nejbližších letech pravidelně zvyšovat o pět až deset procent.

V České republice se na objemu prodaného čaje podílí Jemča asi třiceti procenty. Pětinu produkce vyváží, zejména do Švýcarska, Rakouska, Finska a na Slovensko. V menším exportuje do Japonska. Jemča se zaměří i na východoevropské země, Venhoda očekává, že by se výrobky mohly prosadit také na dalších trzích.
Celkem 45 druhů čaje nyní balí Jemča. Černé čaje představují asi 40 procent produkce, stejný podíl patří ovocným čajům. Zelený čaj a bylinné směsi zaujímají po deseti procentech. Jemča nyní za rok prodá kolem 1300 tun čaje.
Před tím, než se Jemča začlenila do britské skupiny, byla do loňského jara součástí společnosti Alima Značková potravina.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down